Efekty diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna w ostatnim czasie naprawdę osiągnęła bardzo duże zainteresowanie. Jej główne założenie było jasne i dosadne, a mianowicie – jedź tłuszcz, spalaj tłuszcz. Takie rozwiązanie na pewno trafiło zwłaszcza do osób, które zwracają dużą uwagę na sylwetkę, oraz sposób odżywiania. Warto więc wiedzieć, jakie zalety, wady, a także efekty daje dieta ketogeniczna. Być może dla wielu osób będzie to prawdziwą motywacją.

Spis treści:

  1. Jakie są główne założenia diety ketogenicznej?
  2. Jakie zalety ma dieta ketogeniczna?
  3. Co można jeść na diecie ketogenicznej?
  4. Jakie efekty diety ketogenicznej będą widoczne i odczuwalne?

Jakie są główne założenia diety ketogenicznej?

Przede wszystkim dieta ketogeniczna to dieta wysokotłuszczowa, oraz niskowęglowodanowa. To dlatego w głównej mierze opiera się ona na tłuszczach i znacznym ograniczeniu węglowodanów. U osób, które przebywają na diecie ketogenicznej, organizm zaczyna poszukiwać alternatywnego źródła energii i w ten sposób rozpoczyna spalanie tłuszczy.

Jakie zalety ma dieta ketogeniczna?

Osoby, które decydują się na dietę ketogeniczną, z całą pewnością powinny zdawać sobie również sprawę z jej zalet. Przede wszystkim doskonale sprawdza się ona przy wielu problemach zdrowotnych. Wskazuje się również bardzo pozytywny wpływ takowej diety na ogólne samopoczucie, a także łagodzenie problemów z wątrobą, nerką czy trzustką. Wskazana jest także w przypadku osób zmagających się z cukrzycą.

Nie wiesz, jak ułożyć dietę ketogeniczną? Skorzystaj z naszej porady!

Co można jeść na diecie ketogenicznej?

Najważniejszą kwestią na pewno jest to, co na pewno można jeść na diecie ketogenicznej. Najlepsze w tym przypadku będą m.in. Omega3, Omega6. Sprawdzą się więc wszelkiego rodzaju oleje roślinne, orzechy, nasiona, a do tego, jak najbardziej ryby, oraz tran. Inne zdrowe tłuszcze, po które można sięgać to awokado, żółtka jaj czy olej kokosowy. Warto je spożywać, aby zobaczyć efekty diety ketogenicznej, o których mowa poniżej.

Jakie efekty diety ketogenicznej będą widoczne i odczuwalne?

Zdecydowanie najbardziej widocznym, ale i odczuwalnym efektem diety ketogenicznej będzie spadek masy ciała. Z początku utrata kilogramów może być naprawdę szybka! Na pewno obniżony zostanie również cukier i cholesterol. Dodatkowo spada ryzyko rozwoju chorób serca i rozwoju cukrzycy. Takie efekty diety ketogenicznej będą pozytywne dla całego organizmu i ogólnego samopoczucia!