Dieta na reflux

Reflux dieta – czym jest reflux?

Aby umiejętnie dobrać dietę na reflux, trzeba dokładnie dowiedzieć się, czym jest tak naprawdę ta choroba. Refluks gardłowo krtaniowy polega na cofaniu się treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Schorzeniu towarzyszą zazwyczaj dolegliwości w postaci pieczenia w przełyku, zgagi, bólu brzucha i gardła, napadowego nocnego kaszlu, chrypki czy kwaśnego odbijania. Zazwyczaj w celu pozbycia się tego problemu stosuje się leczenie farmakologiczne oraz dietę. Rozpisana przez nas reflux dieta spowoduje, że jedzenie pozostanie w żołądku. W przypadku kontaktu z naszą poradnią dietetyczną nasz dietetyk rozpiszę indywidualną dietę na refluks gardłowo krtaniowy.

Czym jest reflux dieta?

Reflux dieta to dedykowany jadłospis rozpisany przez naszą poradnię dietetyczną, który ma na celu pozbycie się refluksu. Jest ona bogata w składniki odżywcze, witaminy oraz minerały wykluczając równocześnie produkty mogące powodować objawy refluksu gardłowo-krtaniowego. Dieta na pozbycie się refluksu zawsze jest rozpisywana po szczegółowej rozmowie klienta z dietetykiem.  

Refluks gardłowo krtaniowy dieta specjalna

Reflux dieta przede wszystkim powinna cechować się lekkostrawnością, ponieważ głównym założeniem tej diety jest ograniczenie nadmiernego wydzielania kwasu solnego przez żołądek. Dietetycy pracujący w naszej poradni dietetycznej zawsze dostosowują dietę do stylu klienta, który się zgłosił. Jeśli wydaje Ci się, że musi to być dieta składająca się z pięciu lub sześciu niewielkich posiłków to jesteś w błędzie. My do tematu podchodzimy w niestandardowy sposób – wykorzystując najnowsze badania naukowe. Stosowanie diety na refluks może się wiązać ze zmianą nawyków, jednak dzięki naszemu doświadczeniu wprowadzone zmiany zawsze są lekkie i przyjemne. Co więcej, każdy pacjent jest objęty szczegółową opieką, co gwarantuje osiągnięcie wcześniej założonego celu. Opinie klientów umieszczone na stronie dietetykzpolecenia.pl najlepiej świadczą o profesjonalizmie i jakości oferowanych usług.

Refluks gardłowo krtaniowy dieta – założenia

Dieta mająca na celu pozbycie się refluxu zapewnia białko, tłuszcze oraz węglowodany. Wszystko w odpowiednich ilościach. Aby dostarczyć pełnowartościowych składników odżywczych źródła tych makroskładników, muszą być niezwykle przemyślane. Reflux dieta w swoim założeniu dostarcza polega na spożywaniu produktów z dużą zawartością tłuszczu. W menu pojawiają więc ryby, oleje, śmietany i masło oraz orzechy. Oprócz przestrzegania diety należy ograniczyć palenie tytoniu oraz nadmierną aktywność fizyczną. Jeśli są Państwo zainteresowani dietą na refluks, zapraszamy do kontaktu.